Skip to main content

O nas

W szkołach Maple Bear działających w 40 krajach uczy się obecnie 58 000 dzieci. Edukacja w nich oparta jest na podwójnej: lokalnej i kanadyjskiej podstawie programowej, która przenosi na krajowy rynek najlepsze praktyki nauczania oraz metodykę kanadyjskiego systemu kształcenia, od lat uznawanego za jeden z najlepszych na świecie.

Zespół 200 edukatorów z Kanady przygotował globalny system edukacji, którego największe zalety to:

 • dwujęzyczność, oznaczającą w naszym systemie pełną immersję, dzięki której nasi uczniowie przebywają w anglojęzycznym środowisku, a nie jedynie uczą się języka na lekcjach

 • dwusystemowość – łączą polską i kanadyjską podstawę programową

 • dwóch nauczycieli w klasie – mała ilość uczniów w grupie i stała obecność dwóch nauczycieli pozwala na indywidualne podejście do każdego dziecka

 • wyszkolona kadra nauczycielska – cykliczne szkolenia i regularne audyty jakości zapewniają najwyższą jakość uczenia

 • kształcenie umiejętności 21 wieku – angażujemy, stawiamy wyzwania i włączamy uczniów do nauki, kładąc szczególny nacisk na umiejętności rozwiązywania problemów, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu w XXI wieku.

Nauka w Maple Bear, zgodnie z kanadyjską metodyką opiera się na odkrywaniu, eksperymentowaniu i rozwiązywaniu problemów. W oparciu o te zasady, tradycyjne metody nauczania są zastępowane przez edukację, która zachęca uczniów do badania otaczającego ich środowiska i poszukiwania odpowiedzi na pytania ważne dla ich codziennego życia.

Proces rekrutacyjny

 • Poznaj Maple Bear:

Aby pomóc Państwu zapoznać się z programem edukacyjnym naszej szkoły w poniższych załącznikach znajdą Państwo kompleksowe materiały

Witaj w Maple Bear

Nasi nauczyciele

Zajęcia pozalekcyjne

 • Wizyta w Szkole:

Podczas wizyty będą mieli Państwo okazję spotkać się z naszym personelem, zwiedzić obiekt i zadać wszelkie pytania.

Wycieczka po klasie 360 stopni

 • Podpisanie Umowy:

Po podjęciu decyzji o zapisaniu dziecka do Maple Bear, dostarczymy Państwu umowę.

Prosimy przejrzeć warunki umowy, a gdy będą Państwo już zdecydowani, prosimy o jej autoryzację. Umowę możemy podpisać podczas wizyty w szkole lub autoryzują ją Państwo w domu, przesyłając nam podpisane skany/zdjęcia.

 • Email Potwierdzający:

Po otrzymaniu podpisanej umowy prześlemy e-mail potwierdzający, w którym znajdziecie Państwo informacje dotyczące dalszych kroków w procesie rekrutacyjnym. Ten e-mail zawierać będzie informacje na temat cateringu, aplikacji Kinderpedia, oraz innych istotnych kwestii.

 • Opłata wpisowa:

Gwarancją miejsca dla ucznia w Maple Bear jest dokonanie opłaty wpisowej. Szczegóły dotyczące płatności, w tym terminy płatności, znajdują się w paragrafie 3 umowy.

Rozumiemy, że wybór odpowiedniej szkoły dla ucznia to istotna decyzja, i jesteśmy tutaj, aby wspierać rodzica na każdym kroku. Jeśli są pytania lub chcieliby Państwo omówić inne sprawy, proszę śmiało się ze mną kontaktować.

Dni otwarte

Plan dni otwartych dla grupy szkolnej:

 • 10.00 – 10.20 circle time
  W ramach dnia otwartego nasi nauczyciele poprowadzą tzw. circle time, którym rozpoczynamy każde zajęcia w Maple Bear. Circle time potrwa ok. 20 minut i przewidziany jest dla rodziców wraz z dziećmi.
 • 10.20 – 11.00 prezentacja
  Po tym czasie dzieci będą kontynuowały zajęcia z nauczycielami, a rodzice będą mieli okazję zapoznać się z naszym programem nauczania. Prezentacja potrwa ok. 30 minut i zakończy się ok. godziny 11.00
 • 11.00 – 11.45 zwiedzanie szkoły wraz z Q&A
  Po prezentacji zwiedzimy budynek szkoły, salę gimnastyczną, klasy, stołówkę, oraz będziemy odpowiadali na wszystkie możliwe pytania

 

Plan dni otwartych dla grupy przedszkolnej:

 • 12.00 – 12.20 circle time
  W ramach dnia otwartego nasi nauczyciele poprowadzą tzw. circle time, którym rozpoczynamy każde zajęcia w Maple Bear. Circle time potrwa ok. 20 minut i przewidziany jest dla rodziców wraz z dziećmi.
 • 12.20 – 13.00 prezentacja
  Po tym czasie dzieci będą kontynuowały zajęcia z nauczycielami, a rodzice będą mieli okazję zapoznać się z naszym programem nauczania. Prezentacja potrwa ok. 30 minut i zakończy się ok. godziny 11.00
 • 13.00 – 13.45 zwiedzanie szkoły wraz z Q&A
  Po prezentacji zwiedzimy budynek szkoły, salę gimnastyczną, klasy, stołówkę, oraz będziemy odpowiadali na wszystkie możliwe pytania

Opłaty

Opłaty obejmują:

 • Voucher o wartości 600 PLN na mundurki na każdy semestr

 • stała obecność dwóch nauczycieli w klasie

 • 5 zajęć pozalekcyjnych tygodniowo

 • Pomoc psychologiczną, zajęcia integracji sensorycznej, dostęp do pedagoga szkolnego i logopedy

 • Przedszkole i szkoła otwarte przez cały rok, od 7:30 do 17:30

 • opieka wakacyjna
 • większość wycieczek

 

Jednorazowa opłata wpisowa:

 • Przedszkole 3000 PLN

 • Szkoła podstawowa 3500 PLN

 

Miesięczna opłata czesnego:

 • Przedszkole 3200 PLN miesięcznie

 • Szkoła podstawowa 3800 PLN miesięcznie

 

opłaty nie obejmują:

 • koszt cateringowy w wysokości 28 PLN dziennie na ucznia (3 posiłki – śniadanie, obiad, podwieczorek)
 • zielonych szkół
 • transportu

Zajęcia dodatkowe

Wszystkie zajęcia dodatkowe są wliczone w cenę czesnego

Harmonogram_Katowice

Wcześniejszy start? Pierwszy dzień szkoły.

Po wspólnym ustaleniu telefonicznie lub mailowo innej daty rozpoczęcia nauki prosimy o przybycie wybranego dnia o godzinie 8:00 rano.

Na początku dnia wydane zostaną mundurki oraz chipy umożliwiające wejście do szkoły. Ucznia przywita pani dyrektor lub koordynator akademicki, a wychowawca klasy zapozna dzieci z grupą.

Ze względu na alergie i diety prosimy o nieprzynoszenie słodyczy, oraz upewnienie się, że dziecko ma ze sobą bidon na wodę, oraz obuwie zmienne.

Dla grupy przedszkolnej przewidujemy okres adaptacyjny, w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka. Może się to wiązać z koniecznością wcześniejszego odbioru dziecka. Szczegóły omówimy na miejscu.

Zamawianie posiłków

Posiłki są zamawiane na podstawie danych zawartych w naszym wspólnym kontrakcie, a faktura będzie dostępna na platformie Kinderpedia. W przypadku konieczności anulowania zamówienia posiłków, na przykład z powodu choroby dziecka lub wyjazdu na wakacje, prosimy o zgłoszenie tego do 8.00 rano na adres recepcja@mbkatowice.pl W przeciwnym razie posiłki będą nadal zamawiane i fakturowane.

Regulamin zamawiania posiłków

Ubezpieczenie

Prosimy o przesłanie nr. polisy dziecka na adres recepcja@mbkatowice.pl

Jeżeli uczeń nie jest aktualnie ubezpieczony również prosimy o taką informację, żebyśmy mogli przygotować odpowiednie dokumenty.

Z kim się kontaktować?

Sprawy wychowawcze – wychowawca klasy poprzez funkcję czatu w aplikacji Kinderpedia lub zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z wychowawcą.
Catering i mundurki i pozostałe – recepcja@mbkatowice.pl lub +48 32 506 5949

Kinderpedia

Kinderpedia – podstawowe narzędzie do komunikacji elektronicznej z placówką i nauczycielami.

Z systemu Kinderpedii otrzymacie Państwo mailowo powiadomienie o rejestracji konta. Wraz z unikalnym hasłem i loginem otrzymacie Państwo komplet materiałów szkoleniowych i instruktażowych na temat korzystania z aplikacji Kinderpedia oraz zaproszenie na warsztaty on-line w tym zakresie.

Pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo instrukcję krok po kroku, jak założyć konto Rodzica w aplikacji Kinderpedia:

Tutorial | How do I create my parent account on Kinderpedia

Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Państwa dwa przewodniki po aplikacji. W zależności od tego, czy Państwa dziecko będzie uczęszczało do szkoły czy przedszkola, prosimy o wybór odpowiedniego przewodnika poniżej:

Kinderpedia Tutorial | App Tour for Parents – School

Kinderpedia Tutorial | App Tour for Parents – Kindergarten/Nursery

Mundurki

Przed rozpoczęciem roku szkolnego zorganizujemy tzw. Fashion Week, kiedy będą mogli Państwo przyjść z uczniem, aby przymierzyć i odebrać mundurek.

Chcielibyśmy przypomnieć o obowiązujących w naszej szkole zasadach dotyczących dyscypliny mundurowej. Uczniowie są zobowiązani do noszenia mundurka każdego dnia. Zasada ta ma na celu promowanie poczucia jedności, dyscypliny i równości wśród naszych uczniów. Wierzymy, że mundurki szkolne pomagają zminimalizować rozproszenia, redukują presję rówieśników i tworzą atmosferę sprzyjającą nauce.

Podkreślamy, że jedynym wyjątkiem od tej zasady jest obuwie. Uczniom wolno nosić własne buty, jednak zalecamy, aby były one wygodne i odpowiednie do warunków szkolnych.