Skip to main content

Przedszkole i Zerówka Maple Bear powstają przy ulicy Saskiej 25, w sercu nowoczesnego i pełnego zieleni kampusu The Park Kraków w dzielnicy Podgórze oferując niepowtarzalną okazję do rozwoju i nauki zgodnie z najlepszymi standardami kanadyjskiego systemu edukacji. Placówki Maple Bear na całym świecie są w pełni angielskojęzyczne, a nauczanie opiera się na metodzie pełnej immersji językowej, umożliwiającej dzieciom naturalne przyswajanie angielskiego poprzez codzienne sytuacje i zabawę.

Dzięki zindywidualizowanemu podejściu do nauczania, w Maple Bear dzieci mogą bardzo szybko adaptować się w nowym, dwujęzycznym środowisku oraz w największym stopniu wykorzystać szansę edukacji na najwcześniejszym etapie rozwoju. Przedszkole to nie tylko miejsce, gdzie dzieci bawią się i nawiązują pierwsze przyjaźnie, ale także środowisko, w którym rozwijają się umiejętności komunikacyjne, kreatywność i zdolności poznawcze.

Dzieci, które rozpoczną edukację w Maple Bear będą mogły kontynuować naukę w jednym z najbardziej nowoczesnych kampusów w Polsce, którego budowa właśnie rozpoczyna się w Krakowie na Zakrzówku, przy ulicy Zielnej. Otwarcie szkoły jest zaplanowane na rok szkolny 2025/2026 r.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI MAPLE BEAR NA ROK SZKOLNY 2024/2025 WYSTARTOWAŁA

Nowe placówki otwierają się we Wrocławiu i Krakowie

We wrześniu 2024 polska sieć Maple Bear będzie się składać już z 3 placówek, a kolejne są w przygotowaniu. Rekrutacja do wszystkich szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 jest już otwarta. Rozpoczął się sezon dni otwartych i indywidualnych spotkań z rodzicami. 

Szkoła i przedszkole Maple Bear Katowice, działająca od września 2023 r. przy ulicy Stawowej 6 przyjmuje zapisy do przedszkola, zerówki i klas 1-4 szkoły podstawowej. Kolejne szkoły i przedszkola Maple Bear startują we wrześniu 2024 r. we Wrocławiu i Krakowie. We Wrocławiu dobiega końca remont budynku szkolnego przy ulicy Kościuszki 84, w Krakowie nowe dwujęzyczne przedszkole i zerówka powstają w nowoczesnym kompleksie biurowym The Park przy ulicy Saskiej 25. 

Pierwsze spotkania informacyjne dla rodziców we Wrocławiu i Krakowie już za nami. Ze względu na remonty trwające we Wrocławiu i Krakowie, zaprosiliśmy rodziców i dzieci do hotelu Altus we Wrocławiu i hotelu Radisson Blue w Krakowie. Gości witały dyrektorki szkół: Monika Szymczak z Maple Bear Wrocław i Marta Pszczoła z Maple Bear Katowice. Spotkanie w Krakowie uświetnił też wiceprezydent miasta, pan Andrzej Kulig. 

Szkoły Maple Bear przedstawił Grzegorz Esz, współzałożyciel i prezes zarządu Maple Bear Schools Polska. W spotkaniach uczestniczyli również: Irena Korbabicz-Putko, Dyrektor Akademicki Maple Bear CEE/Canada (Kanada/Ukraina), Dominik Linowski, Dyrektor ds. Programu Nauczania Maple Bear Polska (Polska), Virginia Momchilova, Dyrektor Komunikacji Maple Bear CEE (Bułgaria), Magdalena Chromik, Koordynator Akademicki Maple Bear School Katowice (Polska)

Podczas gdy rodzice zapoznawali się z unikalnymi zaletami kanadyjskiej metodyki nauczania, dzieci bawiły się pod opieką nauczycielek, które specjalnie przyjechały z Katowic. 

Maple Bear Wrocław

Kanadyjska szkoła i przedszkole Maple Bear Wrocław będzie drugą otwartą w Polsce placówką Maple Bear. Kampus Maple Bear powstaje przy ulicy Kościuszki 84, w historycznym budynku znanym przede wszystkim z tego, że działała tam Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. 

Obecnie w budynku trwają intensywne prace remontowe, których celem jest rewitalizacja i doprowadzenie nieruchomości do światowych standardów Maple Bear. Remont zakończy się w lutym 2024 r. Cały harmonogram Dni Otwartych we Wrocławiu i Katowicach dostępny jest na stronie https://maplebear.pl/dniotwarte/

Szkoła wchodzi na rynek edukacyjny z ofertą dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej (klasy 1 do 3). Rekrutacja roczników 2015 – 2022 na rok szkolny 2024/2025 jest otwarta.

Maple Bear Kraków

Kanadyjska przedszkole Maple Bear Kraków będzie trzecią po Katowicach i Wrocławiu otwartą w Polsce placówką Maple Bear. Przedszkole i zerówka Maple Bear powstają przy ulicy Saskiej 25, w sercu nowoczesnego i pełnego zieleni kampusu „The Park Kraków” w dzielnicy Podgórze, oferując niepowtarzalną okazję do rozwoju i nauki zgodnie z najlepszymi standardami kanadyjskiego systemu edukacji. Przedszkole to nie tylko miejsce, gdzie dzieci bawią się i nawiązują pierwsze przyjaźnie, ale także środowisko, w którym rozwijają się umiejętności komunikacyjne, kreatywność i zdolności poznawcze.

Maple Bear wchodzi na krakowski rynek edukacyjny z ofertą dla przedszkolaków i uczniów zerówki. Do przedszkola  roczników 2018 – 2022 na rok szkolny 2024/2025 właśnie się rozpoczyna. 

Dzieci, które rozpoczną edukację w Maple Bear będą mogły kontynuować naukę w jednym z najbardziej nowoczesnych kampusów w Polsce, którego budowa ma się wkrótce rozpocząć w Krakowie na Zakrzówku, przy ulicy Zielnej.