Skip to main content

Tematem przewodnim Dnia Ziemi 2024 jest “Planeta kontra Plastik”, czyli apel o wyeliminowanie tworzyw sztucznych “w trosce o zdrowie ludzi i planety” Celem przewodnim jest zmniejszenie produkcji plastików o 60% w roku 2040 i stworzenie przyszłości wolnej od plastiku. W związku z tym wszystkie zespoły szkolne wybrały działania, prezentacje z mówcą spoza szkoły, piosenki, teksty oraz pokaz filmowy mające na celu uświadomienie o złych skutkach i zmniejszenie ilości zużywanego przez nas plastiku podczas wykonywania codziennych czynności. Z okazji światowych obchodów Dnia Ziemi 2024, szkoły Maple Bear w całej Europie Środkowo-Wschodniej (CEE) demonstrują swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i dbanie o jego zrównoważony rozwój poprzez szereg ciekawych projektów zaprojektowanych tak, by inspirować młode umysły.

PRZEDSZKOLE MAPLE BEAR CLUJ, RUMUNIA

W Maple Bear Cluj dzień rozpoczyna się od fascynującej sesji opowiadania historii o “chorej planecie”, która podkreśla znaczenie dbania o naszą ukochaną Ziemię. Następnie uczniowie zajmują się różnorodnymi eko-inicjatywami. Od wspólnego sprzątania przedszkolnego ogrodu, po rozważne działania na rzecz ochrony zasobów wodnych i kreatywną sesję rękodzieła z wykorzystaniem materiałów przyjaznych środowisku, każde działanie ma na celu rozbudzenie w uczniach poczucia odpowiedzialności za nasze środowisko. Co więcej, odpowiednio dostosowane dyskusje poruszają kwestie środowiskowe, gwarantując, że uczniowie w każdym wieku lepiej zrozumieją swoją rolę w ochronie naszej planety.

SZKOŁA PODSTAWOWA I PRZEDSZKOLE MAPLE BEAR KATOWICE, POLSKA

W Katowicach, uczniowie szkoły podstawowej biorą udział w grze plenerowej ” Buddies with Ecology” w Parku Śląskim, rozwijając pracę zespołową i świadomość ekologiczną w przyjemnym i interaktywnym otoczeniu. W międzyczasie przedszkolaki zdobywają praktyczną wiedzę podczas warsztatów, podczas których budują roboty z materiałów recyklingowych, ucząc się, jak ważne jest ponowne wykorzystanie materiałów i ograniczenie ilości odpadów. Dzięki tej inicjatywie uczniowie nie tylko zdobywają cenną wiedzę na temat natury i przyrody, ale także promują zrównoważone praktyki żywieniowe.

SZKOŁA PODSTAWOWA MAPLE BEAR SOFIA, BUŁGARIA

Na cześć naszej planety uczniowie Maple Bear spędzili niezapomniany dzień z inspirującymi mówcami, kreatywnymi warsztatami i przyjaznymi dla Ziemi zajęciami edukacyjnymi.Uczniowie Maple Bear dowiedzieli się o niszczycielskich skutkach zanieczyszczenia i wylesiania oraz wynieśli z zajęć praktyczne porady na temat tego, jak nawet najmniejsze działania mogą pomóc zmniejszyć ich “ślad węglowy” i wesprzeć planetę. Na koniec dnia uczniowie wykonali własne karmniki dla ptaków, ekologiczne torby ze starych ubrań oraz pomagali sadzić różne rośliny. Każdy uczeń otrzymał certyfikat “Wojownika Ziemi” jako uhonorowanie ich wkładu w ochronę naszej planety.

PRZEDSZKOLE I SZKOŁA MAPLE BEAR, KIJÓW, UKRAINA

To brzmi jak świetna zabawa z okazji Dnia Ziemi! Angażowanie uczniów poprzez muzykę to pomysłowy sposób na wzmocnienie ich świadomości w zakresie ograniczania odpadów, ponownego wykorzystywania materiałów oraz recyklingu. Ponadto jest to świetna okazja do zademonstrowania swoich talentów przy jednoczesnym szerzeniu świadomości na temat ochrony środowiska. Jak udał się występ? Zapraszamy do obejrzenia filmu:


PRZEDSZKOLE I ZERÓWKA MAPLE BEAR BELGRADE, SERBIA

Świętowanie Dnia Ziemi sposobem Maple Bear Belgrade! Nasi mali ekolodzy spędzili ten dzień nie bojąc się ubrudzić sobie rąk ani podjąć działań na rzecz naszej planety Ziemi. Uczniowie zakasali rękawy i zabrali się do sadzenia, bo czy jest lepszy sposób na wsparcie naszego ekosystemu, niż odwdzięczenie się samej Ziemi? W Maple Bear Belgrade każdy dzień jest Dniem Ziemi, toteż jesteśmy zaangażowani w kształcenie pokolenia odpowiedzialnych strażników naszej planety.

PRZEDSZKOLE I ZERÓWKA MAPLE BEAR SOFIA, BUŁGARIA

Na dzisiejszych warsztatach plastycznych uczniowie Maple Bear rozpoczęli specjalny projekt zatytułowany “Ziemia”. Z pomocą zielonej i niebieskiej farby oraz pędzli stworzyli naszą planetę na papierze. Malarstwo jest fantastycznym narzędziem dla dzieci, umożliwiającym im przekazywanie pomysłów, wyrażanie emocji, pobudzanie zmysłów, zagłębianie się w kolory, eksperymentowanie różnymi metodami i efektami, a także tworzenie atrakcyjnych pod względem estetycznym dzieł i doświadczeń.

PRZEDSZKOLE MAPLE BEAR TIRANA, ALBANIA

Z okazji Dnia Ziemi Maple Bear Tirana zorganizowało dzień warsztatów na rzecz naszej planety. Uczniowie z zapałem sadzili kwiaty i rośliny, aby wesprzeć planetę Ziemię!

W całej Europie Środkowo-Wschodniej(CEE) szkoły Maple Bear nie tylko edukują uczniów w kwestiach środowiskowych, ale także umożliwiają im podejmowanie istotnych działań. Poprzez kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko i budowanie głębokiej więzi z naturą, inicjatywy te otwierają drogę do bardziej ekologicznej i przyjaznej dla Ziemi przyszłości. Świętując Dzień Ziemi 2024, pamiętajmy, że każdy mały krok przyczynia się do zachowania naszej planety dla przyszłych pokoleń.