Zapraszamy na webinar poświęcony zaletom dwujęzyczności i najlepszym praktykom edukacyjnym w tym zakresie. Nasi prelegenci to eksperci w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym znaczenia wczesnej edukacji dla przyszłych sukcesów życiowych dzieci.
Czwartek, 22 luty 2024, godzina 18:30
https://maplebear.clickmeeting.com/dwujezyczne-dziecko
Prosimy o rejestrację na webinar:
Webinar poprowadzą:
Irena Korbabicz-Putko, Dyrektor Akademicki Maple Bear CEE/Kanada
Monika Szymczak, Dyrektor szkoły i przedszkola Maple Bear Wrocław/Polska
W jaki sposób autentyczna dwujęzyczność wspiera rozwój i sukcesy dziecka?
W dzisiejszym świecie umiejętności językowe uważane są za jeden z kluczy do przyszłych sukcesów zawodowych. Osoby dwujęzyczne mają tendencję do lepszej adaptacji do zmiany środowiska oraz wykazują większą elastyczność poznawczą. Posiadanie umiejętności językowych często idzie w parze z lepszym zrozumieniem kultury, tradycji i perspektyw różnych społeczności.
Jak zaplanować językową edukację dziecka?
Wczesna edukacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu podstawowych umiejętności, które przyczyniają się do przyszłego sukcesu życiowego dzieci. Podczas webinaru będziemy mówić o tym, jakie są najlepsze praktyki w edukacji wczesnoszkolnej związanej z nauką języków oraz jak wpływa na rozwój dziecka. Nasi eksperci podzielą się wiedzą i wyjaśnią, na czym polega różnica pomiędzy „nauką angielskiego” i „uczeniem się w języku angielskim”.
Dlaczego Kanada jest wzorem dla dwujęzycznej edukacji?
Liderem dwujęzycznej edukacji na świecie jest Kanada, która od chwili swojego powstania ma dwa główne języki: angielski i francuski. Dla kanadyjskich pedagogów, termin dwujęzyczność oznacza więcej niż tylko naukę drugiego języka. Dwujęzyczność to podejście, a nie cel sam w sobie. Chodzi o to, aby uczniowie mieli szansę na pełne zanurzenie w drugim języku. Dzięki możliwość zetknięcia się z wielokulturowym środowiskiem, dzieci w naturalny sposób rozwijają umiejętność myślenia w innym języku i zwiększają zdolność szybkiego i komfortowego dostosowania się do różnych kontekstów.